Podsumowanie okresu przygotowawczego

Dobiegł końca okres przygotowawczy do sezonu seniorów i w najbliższy weekend zaczynamy walkę o punkty, dlatego nadszedł czas na małą retrospekcję i podsumowanie.

W ramach przygotowań LKS Rybie rozegrało pięć sparingów:

Płomień II Limanowa ('B' klasa Limanowa) - LKS Rybie 0:5

LKS Rupniów ('A' klasa Limanowa)- LKS Rybie 2:4

Wierchy Pasierbiec ('B' klasa Limanowa) - LKS Rybie 2:4

Zryw Zręczyce ('C' klasa Wieliczka) - LKS Rybie 5:6

Naprzód Sobolów (liga okręgowa Tarnów I) - LKS Rybie 5:3

Dobra prezentacja w meczach sparingowych z wymagającymi rywalami może napawać optymizmem. Jeszcze bardziej cieszy jednak organizacja (zdecydowana poprawa w stosunku do poprzednich sezonów) oraz szeroka i wyrównana karda graczy, z których mogliśmy korzystać podczas meczy. Zmiennicy pokazywali się z bardzo dobrej strony i można powiedzieć, że niemal na każdej pozycji mamy możliwość wyboru bez straty na jakości. Miejmy nadzieje, że dobrze przepracowany okres przygotowawczy będzie procentował w rundzie jesiennej.

KADRA:

Jeśli chodzi o kadrę nieznacznie różni się ona od tej z poprzedniej rundy.

UBYLI:

Zdecydowanie na minus trzeba zapisać odejście z zespołu Oskara Lincy. Oskar mimo, iż był najmłodszy w naszej kadrze, zaliczył bardzo udaną rundę jesienną i niewątpliwie był jednym z najlepszych zawodników naszego zespołu. Po rocznym wypożyczeniu postanowił jednak powrócić do treningów ze swoim macierzystym klubem. Życzymy dalszych sukcesów i miejmy nadzieje, że Oskar jeszcze kiedyś zwiąże się z barwami LKS Rybie.

PRZYBYLI:

Jak wcześniej wspominaliśmy naszemu klubowi udało się sfinalizować dwa transfery. Do kardy naszego zespołu na zasadzie definitywnego transferu dołącza Tomasz Trojański (Limanovia) oraz na zasadzie rocznego wypożyczenia Sławomir Dziewński (Gdovia Gdów). Głośne nazwiska których nie trzeba przedstawiać ;) Tomek znany jest na limanowskich boiskach z gry dla Limanovii. Mimo młodego wieku posiada ogromne doświadczenie, którym miejmy nadzieje wesprze nasz klub w walce o ligowe punkty. Sławek był testowany przez nas już dwa lata temu. Wywarł pozytywne wrażenie i obie strony wyraziły chęć porozumienia, niestety wtedy transfer nie doszedł do skutku, ponieważ drużyna seniorów na rok wycofała się z rozgrywek. Tym razem jednak udało się wszystko dopiąć i napastnik będzie reprezentował barwy LKS Rybie. Po przerwie spowodowanej kontuzją do treningów i meczy wraca również Maksymilian Kolarz. Życzymy powodzenia w zespole!