Historia Klubu

1. Pierwsze kroki...

Spotkanie założycielskie Ludowego Klubu Sportowego Rybie odbyło się 22 lipca 2012 r. na świetlicy w Starym Rybiu. Właśnie od tego momentu zaczyna się nasza historia. Udział w nim wzięło 25 osób wraz z zaproszonymi gośćmi. Z pośród 22 założycieli został wybrany pierwszy Zarząd naszego klubu oraz Komisja Rewizyjna, które w chwili aktualnej przedstawiają się następująco pod względem osobowym:

Prezes: Grzegorz Kruczek
Wiceprezes : Mateusz Młyński
Sekretarz : Przemysław Golonka
Skarbnik : Mirosław Opach
Członek : Jakub Zając

Komisja Rewizyjna
Przewodniczący : Stanisław Młyński
Członek : Jerzy Kruczek
Członek : Jan Myszka

Już 7 sierpnia 2012 r. LKS Rybie zostało wpisane do ewidencji klubów sportowych pod nr 17, prowadzonej przez Starostę Limanowskiego.

2. Sezon pierwszy seniorzy 2013/2014

Pierwszym trenerem LKS Rybie został Mariusz Drożdż. Chodź miał mało czasu do startu sezonu nie bał się podjąć tego wyzwania. Przed sezonem został rozegrany jeden mecz towarzyski z Uranem Łukowica 18 sierpnia 2013 r. Mecz zakończył się remisem 2:2. Następnie troszkę słabo przygotowani ale jednak pełni woli walki i ambicji rozpoczęliśmy zmagania w Limanowskiej Klasie B

Tak wyglądał skład w pierwszym oficjalnym spotkaniu LKS-u.

Bramkarz : Grzegorz Nowicki
Obrońcy: Janusz Sternal, Paweł Myszka, Wojciech Pilch, Mirosław Korta
Pomocnicy : Mateusz Młyński, Adrian Król, Mirosław Opach, Michał Gocal
Napastnicy : Wojciech Korta, Piotr Czech
Rezerwowi : Daniel Słowikowski, Michał Przechrzta, Kamil Anielski, Robert Kwarciak

Pierwsze historyczne trafienie w spotkaniu oficjalnym zanotował Sławomir Matras po podaniu od Piotrka Czecha, a pierwsze zwycięstwo przyszło w meczu z Uranem Łukowica.

Cały sezon zakończyliśmy z 14 punktami zajmując siódme miejsce. Wynik może nie był najlepszy ale za to w całym zespole wytworzyła się bardzo miła atmosfera co pozwoliło się scementować drużynie. Pozostaje mieć nadzieję, że w najbliższej przyszłości drużyna seniorów pokaże na co ją stać i będzie się liczyć w rozgrywkach na ziemi limanowskiej.

3. Sezon 2014/2015:

Drużyna trampkarzy została założona w maju w roku 2014. Od razu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców wsi Nowego Rybia, Starego Rybia oraz Kamionnej. W związku z tak wielkim potencjałem drzemiącym w młodych ludziach rozpoczęliśmy intensywne przygotowania do nadchodzącego sezonu. Naszym pierwszym oficjalnym sprawdzianem był turniej w Rupniowie gdzie wypadliśmy rewelacyjnie i jako debiutant zajęliśmy pierwsze miejsce. Pierwszą bramkę w oficjalnym spotkaniu zdobył Bartłomiej Knap po asyście Adriana Korty.

Następnie przystąpiliśmy do rozgrywek Ligowych w III Lidze Trampkarzy, które również wygraliśmy i uzyskaliśmy awans do II Ligi Trampkarzy strzelając 44 bramki i tracąc 2. Prawie zawsze Kapitanem drużyny był Oskar Linca, który swoją wolą walki i umiejętnościami prowadził nas do wielu zwycięstw. Królem strzelców rozgrywek został Szymon Kurzeja strzelając 13 bramek. Troszkę gorzej wypadliśmy na turnieju Halowym o Puchar LPPN, gdzie uzyskaliśmy trzecie miejsce w grupie. Natomiast o Puchar Wójta Gminy Limanowa zajęliśmy dwa razy drugie wysokie miejsce, raz w kategorii trampkarz starszy, drugi raz w kategorii trampkarz młodszy. Cieszy fakt zdolnej i ambitnej młodzieży, która potrafi wygrywać i jest nadzieją na dobre wyniki w przyszłości.

Skład drużyny Trampkarzy: Linca Oskar, Joniec Kamil, Knap Bartłomiej, Korta Adrian, Kurzeja Szymon, Kwarciak Mateusz, Kutaj Dawid, Malec Michał, Młyński Karol, Mucha Jacek, Paszkot Jakub, Piechnik Mateusz, Przechrzta Sebastian, Przechrzta Damian, Pytel Damian, Wąsowicz Tomasz, Eryk Jurek, Linca Patryk, Dudek Kamil, Konrad Król, Jakub Przechrzta, Jakub Kulig, Sebastian Kolarz.

Trener: Mateusz Młyński

Na wiosnę przystąpiliśmy do rozgrywek II Ligi Trampkarzy po wielu staraniach nie udało się utrzymać. W 7 meczach zdobyliśmy tylko 3 punkty. Strzelając 9 a tracąc 29 bramek. To nie był jeszcze nasz czas zbyt szybki awans odbił się słabym wynikiem. W kolejnym sezonie znowu przyjedzie nam walczyć o awans.

Drużyna seniorów niestety z wielu powodów nie przystąpiła do rozgrywek B Klasy w sezonie 2014/2015, ale była to tylko roczna przerwa.

4. Sezon 2015/2016

W kolejnym sezonie przystąpimy do rozgrywek po raz pierwszym w dwóch kategoriach wiekowych do rozgrywek Klasy B została zgłoszona drużyna seniorów natomiast do III Ligi Trampkarzy drużyna nieco zmieniona  niż w poprzednich dwóch sezonach z powodu wieku zawodników.

Uwaga. Wystąpił nieoczekiwany błąd! Prosimy spróbować później.
0bc7effc488b26d6bf43e83a9875a73634741d92
Przepraszamy. Wystąpił błąd naszego serwera